آموزشگاه چرتکه

آموزشگاه چرتکه

آموزشگاه چرتکه تهران

امروزه آموزشگاه چرتکه به سرعت در سراسر ایران افزایش پیدا کرده بدلیل تاثیرات مثبت وزیادی که چرتکه در تمرکز ذهنی و یادگیری بهتر و حل کردن محاسبات ریاضی.

در ایران از بین تمامی شرکتها و موسسات آموزشی فعال کشور که به آموزش محاسبات ذهنی با “چرتکه” و تولید پکهای مربوط به آن پرداخته اند، کدام شرکت اعتبار جهانی و بین المللی دارند؟

موسسات آموزشی چرتکه

خوشبختانه درحال حاضر تعداد زیادی شرکت و موسسات آموزشی در داخل کشور با هدف ارایه خدمات آموزشی فعال هستند. که از میان آنها می توان به شرکت هوش برتر، دانشمندان کوچک، نخبگان هوشمند. ذهن نو، ایران زمین، رهام، یو سی مس، لکومس و …. اشاره کرد.
شکی نیست که تمامی این شرکتها در رقابتی تنگاتنگ با همدیگر از طریق مشتریان خود که معمولا همان آموزشگاههای فعال در هر شهرستان هستند. درحال فروش و ارایه خدمات آموزشی به هموطنان و فرزندان این مرز و بوم هستند .و زحمات فراوانی را متقبل میشوند که جای بسی تقدیر و تحسین هست و کسی منکر آن نیست و امیدوارم هدف اصلی که آموزش و یادگیری “محاسبات ذهنی ریاضی به کمک چرتکه” و نیز تقویت حافظه در کودکان می باشد. به سرمقصد نهایی رسیده باشد.

متاسفانه در پاسخ به سوال اصلی پس از تحقیق و تفحص بعمل آمده توسط جمعی از افراد فعال دراین راستا مشخص گردید. که از بین تمامی شرکتهای فعال درکشور تنها دو برند : لکو(Leco ) و یوسی مس(UCMAS) دارای اعتبار جهانی و بین المللی هستند.کە رشتە چرتکە در شرکت “لکو” بدلیل متمایز شدن از سایر رشتە های آن(لکودمینو، لکو روبو، لکوکیدز، لکولب، لکوپل، لکوسام، لکوفان، لکومجیک و…) تحت عنوان “لکومس” (LECOMAS) معرفی میشود.
ضمنا مشخص گردید که بعضی از شرکتها نه تنها جهانی نیستن، حتی کشوری هم نیستن و تنها در استان خود فعالیت دارند. که شاید این خود جای نقد و مشکلی نباشد. ولی مشکل اصلی اینجاست که بعضی از آنها باهدف جذب مشتری ادعای اعتبار بین المللی بودن دارند. و بدتر اینکه آموزشگاهها باوجود اطلاع از این موضوع و شاید حتی بدون اجازه از شرکتی که پکهای آموزشی چرتکه را ازش خرید میکنند. و تنها نمایندگی فروش و آموزش چرتکه درشهرستان هستند. باهدف جذب شاگرد بیشتر، ادعای جهانی بودن را دارند و به شیوه های مختلف سر و صدای زیادی به پا میکنند…! غافل از اینکه ماه برای همیشه پشت ابر نخواهد ماند و روزی از طریق افراد خودی، عمدی یا غیر عمدی قضیه لو خواهد رفت و معلوم خواهد شد .که تمام این سر و صداها جز طبلی توخالی، چیزی نبوده و اهداف فریبکارانه پشت آن بوده است.

مزایای یادگیری چرتکه

از جمله مزایا یادگیری چرتکه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
توسعه و استفاده از تمام مغز
بهبود سرعت و دقت
بهبود حافظه
 ارتقاء خلاقیت و تمرکز
بهبود اعتماد به نفس و در نتیجه عملکرد بهتر
قادر ساختن دانش آموزان به حل مسائل ریاضی (جمع، تفریق، ضرب و تقسیم) در زمان کوتاه
بهبود قدرت تخیل
آلبرت انیشتن معتقد بود که تصویر سازی (تخیل) از دانش مهم‌تر است، برای اینکه تصویر سازی منبع اصلی کشف دانش است.

چرا یادگیری چرتکه برای کودکان اهمیت دارد؟

کشف شده که هوش انسان را تا حد زیادی محیط خارجی تعیین می کند نه عوامل ژنتیکی.

هرانسانی با یک مغز🧠 نابالغ متولد می شود و دوران کودکی 👶دراز مدتی را صرف رشد مغز می کند.

در سن 10 سالگی مغز به 99 درصد رشد نهایی خود رسیده است.

می توان نتیجه گرفت دوران کودکی نقش تعیین کننده و مهمی در رشد مغزی افراد دارد و بعد از این دوره شانس بلوغ و رشد مغزی بسیار کم خواهد بود.

در آموزش با توجه به تمرین شنیداری، کودکان را تشویق می کند 👂که به هنگام مطالعه تمام توجه خود را معطوف کنند.

کار با چرتکه نیازمند هماهنگی عصب اصلی اعضای بدن مانند چشم ،گوش و انگشتان می باشد.

تمرین ثابت و مداوم با استفاده از چرتکه باعث تحریک مغز و افزایش قدرت پاسخگویی و فکری می شود.

سخن آخر

چرتکه ایرانی همانطور که از نامش پیداست. با سر فصل های ریاضی دوره ابتدایی هماهنگ میباشد. و در راستای اهداف آموزش و پرورش و کاملا منطبق با آن پیش میرود و به دانش آموزان در مهارت و یاد گیری ریاضی کمک شایانی نموده است .لازم به ذکر است ابداع کننده چرتکه ایرانی جناب دکتر وحید عالمیان مولف کتب ریاضی دانش آموزان مقاطع مختلف (دوره ابتدایی و دوره های اول و دوم دبیرستان )میباشند،پر واضح است. مولف بودن و آشنایی ایشان به این امر نشان از تسلط و تبحر وی در این زمینه و شناخت و عملکرد مناسبتر ایشان نسبت به دیگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه بهتری از مرور را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت، با استفاده ما از کوکی ها موافقت می کنید.