دوره مربیگری هوش مالی کودکان

آموزش دوره مربیگری هوش مالی کودکان

امروزه فعالیت در بازارها و امور مالی به همراه حسابداری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و افراد زیادی در این زمینه به فعالیت می پردازند از این رو آموزش مسائل ساده مالی به کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مدرسان زیادی در این مورد فعالیت می کنند. در این مطلب قصد داریم به بررسی دوره مربیگری هوش مالی کودکان و مزیت های آن اموزش ها برای افراد سنین پایین بپردازیم پس تا انتها ما را دنبال کنید.

هوش مالی چیست

به طور کلی به راه و شیوه هایی که در زمان کوتاه یا حتی بلند سبب کسب درآمد می گردد هوش مالی گفته می شود که فرد با داشتن چنین ویژگی ای می تواند تبدیل به یک فرد با استقلال مالی و گاهی ثروت زیاد شود. در سال های اخیر آموزش هوش مالی به کودکان رشد زیادی داشته است و بسیاری از خانواده ها برای بهبود آینده مالی فرزند خود اقدام به آموزش هوش مالی به وی می کنند به همین دلیل وجود کلاس های تدریس در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است و معلمان زیادی در سراسر ایران از طریق دوره مربیگری هوش مالی کودکان اقدام به دریافت مدرک در این زمینه می کنند.

هوش مالی در زمینه های مختلفی می باشد که مهم ترین آنها مربوط به کسب درآمد و حفظ دارایی فرد می باشد که همین 2 نکته می تواند زندگی کودکان در آینده را به شدت بهبود بخشد. در مورد راه کارهای افزایش هوش مالی نیز باید به مواردی چون تغییر طرز تفکر ،کنترل احساسات به همراه ترس و طمع ،برنامه ریزی و داشتن هدف و کنترل هزینه ها و مخارج روزمره اشاره کنیم که این موارد قطعا شما را در بهبود هوش مالی کمک خواهد کرد.

بررسی دوره مربیگری هوش مالی کودکان

همانطور که در بالا نیز اشاره کردم حضور کودکان در کلاس های آموزش و رشد هوش مالی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است که همین مورد نیاز به معلم و مدرس در این زمینه را افزایش داده است به همین دلیل در نقاط مختلف کشور دوره مربیگری هوش مالی کودکان انجام می گردد تا افراد متخصص و توانا در زمینه هوش مالی را پرورش و آموزش دهند تا این افراد بتواند این آموزش های کاربردی را به کودکان انتقال دهند.

اهمیت دوره هوش مالی برای کودکان

بدون شک رشد هوش مالی در کودکان در آینده و سنین نوجوانی و جوانی تاثیر بسیار زیادی در رشد مالی و درآمدزایی آنها خواهد داشت. امروزه بسیاری از خانواده های کم درآمد به دنبال راه هایی برای تامین آینده فرزندان خود می باشند که یکی از آنها همین دوره های آموزشی هوش مالی می باشد. البته این دوره ها فقط برای افراد کم درآمد نمی باشد بلکه خانواده های ثروتمندی که به دنبال استفلال مالی فرزند خود در آینده می باشند نیز می توانند از این دوره ها استفاده نمایند.

همچنین در تحقیقات مختلف دانشمندان مشخص شد که کودکات حتی در سن کم این قابلیت را دارند تا مفاهیم مالی و اقتصادی را درک کنند و با توجه به اینکه کودکان در معرض بیشتر تبلیغات فروشندگان می باشند و معمولا خانواده ها توان مقاومت زیاد در برابر خواسته های آنها را ندارند لذا آموزش و رشد هوش مالی در این زمینه نیز دارای اهمیت خواهد بود و این امکان را دارد تا به کمک خانواده ها بیاید.

سن مناسب تقویت هوش مالی کودکان

در مورد سن یادگیری هوش مالی نیز باید بگوییم قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد و شما هر زمان که اقدام کنین برای تقویت هوش مالی کودکان سودمند خواهد بود اما اگر این کار در سنین پایین صورت گیرد با توجه به قدرت یادگیری بالای کودکان بهتر می باشد. همچنین سعی کنید که در همان سن پایین به کودکان خود در مورد نحوه به دست آمدن پول توضیح دهید و راه های پس انداز را نیز به آنها آموزش دهید تا در رشد هوش مالی آنها تاثیر مثبت گذاشته باشید.

سخن پایانی

خب طبق مطلب فوق از اهمیت هوش مالی در کودکان با خبر شده اید که قطعا وجود دوره مربیگری هوش مالی کودکان و تربیت استادهای حرفه ای و کاربلد در این زمینه نیز بسیار مهم و ضروری می باشد که خوشبختانه این موضوع به صورت جدی توسط مراکز مختلف در حال پیگیری می باشد که پیش بینی می شود در سال های آینده نیز شاهد پیشرفت بیشتری باشیم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ثبت نام در مسابقات
برای ثبت نام در مسابقات بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید .
ثبت نام