دوره مربیگری چرتکه

مربیگری چرتکه

برگزاری بهترین دوره مربیگری چرتکه همراه با اعطای مدرک معتبر در اصفهان توسط آموزشگاه صداقت

چرتکه یکی از ابزارهای قدیمی حساب و کتاب یا همان جمع و تفریق ریاضی بوده است که در گذشته کاربرد بسیار زیادی داشته است. متاسفانه در یک دوره زمانی این ابزار به کلی کنار گذاشته شد و ماشین حساب های مختلف جای آن را گرفت. در سال های اخیر آموزش چرتکه رشد چشمگیری داشته است به طوری که اکنون دوره مربیگری چرتکه به صورت حرفه ای در نقاط مختلف کشور انجام می شود.

چرتکه چیست

چرتکه یک قاب شمارش و ابزار مفید برای برخی از کارهای ریاضی همچون جمع ،تفریق ،ضرب و تقسیم می باشد که از گذشته بسیار دور مورد استفاده قرار می گرفته است. چرتکه از یک قاب چوبی، میله و تعدادی مهره ایجاد شده است که با بالا و پایین کردن این مهره ها محاسبات صورت می گیرد. در سال های اخیر با ایجاد دوره های مختلف مربیگری چرتکه سعی شده است تا با استفاده از این وسیله ساده برخی از مفاهیم مختلف علم ریاضی را به روشی آسان به افراد مختلف خصوصا کودکان آموزش دهند.

برای استفاده از چرتکه شما باید از سمت راست ارقام مورد نظر را وارد کرده و به ازای هر رقم تعدادی از مهره های موجود در قاب را بالا و پایین می آوریم که این کار علاوه بر کمک به محاسبات ریاضی سبب رشد ذهنی فرد نیز خواهد شد زیرا بسیاری از حساب ها در این روش با کمک ذهن انجام می شود و نکته جالب در این زمینه این است که این محاسبه ذهنی فقط به اعداد طبیعی خلاصه نمی شود و اعداد منفی و اعشاری را نیز شامل می شود که این مورد کمک زیادی به درک بهتر علوم ریاضی نیز خواهد کرد.

برگزاری دوره مربیگری چرتکه

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم آموزش و استفاده از چرتکه در سال های اخیر رشد بسیار زیادی را داشته است و بسیار از افراد علاقه مند به کسب مهارت در این زمینه می باشند که همین موضوع سبب شده است تا دوره های مختلف مربیگری توسط مراکز گوناگون برگزار شود که هر کدام از آنها دارای مدرک مخصوص به خود می باشند.

دوره مربیگری چرتکه با توجه به داشتن بازار کار رونق خوبی گرفته است و افراد مختلف با حضور در کلاس های آموزش و دوره های گوناگون مدرک معتبر در زمینه چرتکه را دریافت می کنند که البته انتخاب یک مرکز خوب و استاندارد از اهمیت بسیار بالایی برخورد می باشد زیرا شما باید استفاده از چرتکه را به طور کامل و حرفه ای آموزش ببیند و در نهایت با گرفتن مدرک مربیگیری چرتکه بتوانید به علاقه مندان به این حوزه نیز آموزش دهید.

همچنین شما با گذراندن دوره مربیگری چرتکه می توانید در بسیاری از مهدکودک ها ومدارس ابتدایی مشغول به تدریس شوید البته که نباید از کلاس های خصوصی در زمینه آموزش چرتکه نیز به راحتی گذشت. البته علاقه مندان یادگیری چرتکه فقط به کودکان خلاصه نمی شود و خیلی از افراد بزرگسال نیز به یادگیری این نوع مهارت و محاسبات ذهنی با چرتکه علاقه مند می باشند.

مزایای یادگیری و استفاده از چرتکه

یادگیری مهارت محاسبات ذهنی با چرتکه و انجام جمع و تفریق با این ابزار علاوه بر بالا بردن قدرت ذهنی و هوش شما مزایا و ویژگی های متنوع دیگری را نیز دارا می باشد. استفاده از چرتکه بسیار شیرین و لذت بخش است که در زیر به برخی از مزیت های آن اشاره کرده ایم.

کمک به بهبود و بالا رفتن تمرکز
افزایش مهارت و تسلط بر مباحث ریاضی
ساده شدن علوم ریاضی برای کودکان
رشد درک منطقی در فرد
افزایش مهارت های تحلیلی
کمک به حفظ حافظه و همچنین تقویت آن
بهبود کارایی مغز و اندام های حسی
کمک به کاهش استرس و اضطراب
علاقه مندی بیشتر کودکان به ریاضیات

آموزش ریاضی به کودکان با چرتکه

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم سعی شده است تا با استفاده از چرتکه برخی از علوم ریاضی را به زبان ساده تر به کودکان در سنین پایین آموزش دهند. با توجه به علاقه زیاد کودکان به بازی با ابزار مختلف و در نهایت یادگیری آن چرتکه یک وسیله بسیار کاربردی در این زمینه می باشد تا کودک با علاقه بسیار زیاد به یادگیری آن بپردازد و در نتیجه برخی از آموزش های ریاضی را با روشی آسان فرا بگیرد. البته استفاده از چرتکه علاوه بر رشد محاسبات ذهنی در کودک سبب استفاده او از اندام های حسی مختلف همچون انگشتان دست نیز می شود

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ثبت نام در مسابقات
برای ثبت نام در مسابقات بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید .
ثبت نام