[vc_row][vc_column][vc_column_text]

چرتکه فارسی چیست؟

چرتکه چیست و نحوه کار با آن چگونه است؟ چرا از چرتکه فارسی استفاده می کنیم؟ مزایای آموزش چرتکه چیست؟ اینها مواردی هستند که برگرفته از ویکی پدیا است و در این جا به آن پرداخته می شود. چرتکه ابزاری است که از زمان های قدیم جهت انجام محاسبات ریاضی مورد استفاده قرار میگرفت. استفاده از این ابزار جهت انجام محاسبات ابتدایی ریاضی مانند انجام چهار عمل اصلی حتی موارد دیگری مانند محاسبه ریشه دوم و سوم اعداد است. لغت چرتکه از زبان روسی برگرفته شده است. بازاریان قدیم از این ابزار برای محاسبات کسب و کار خود از آن استفاده می کردند. اما امروزه به شکل متفاوتی جهت پرورش و رشد کودکان مورد استقبال است.

چرتکه فارسی چیست؟

دانش چرتکه فارسی

ابتدایی ترین شکل چرتکه در زمان سومری ها و در حدود حدود ۲۳۰۰ الی ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح جهت عملیات های جمع و تفریق کاربرد داشت. ایرانیان اولین بار در زمان هخامنشیان به استفاده از چرتکه پرداختند. بعد از آن دانشمندان برای تبادل دانش و اختراعات با کشورهای مختلف به استفاده از آن پرداختند. اگر بخواهیم به ساختار چرتکه فارسی بپردازیم می توان گفت که از قابی تشکیل شده که سیم های موازی در آن به کار رفته است. مهره هایی بر این سیم ها هم هست که به صورت متحرک اند.

شناخت چرتکه فارسی

هر سیم که بیانگر یک ستون در آن است نشان دهنده جایگاهی در ساختار دهدهی است.اولین ستون سمت راست، ستون یکان هاست و ستوهای بعدی نشانگر دهگان و بالاتر است. از سمت راست، اولین عدد مورد نظر را وارد می‌کنیم. به این صورت که به ازای هر رقم، همان تعداد از مهره‌های یکان، دهگان، صدگان و… را پایین می‌آوریم. سپس برای وارد کردن عدد بعدی به همان ترتیب، به ازای هر رقم تعدادی از مهره‌ها را پایین می‌آوریم ولی اگر تعداد مهره‌های مورد نیاز برای پایین آوردن کافی نبود، ما به ازای ۱۰ را نگه داشته و فقط یک مهره به مهره‌های سمت چپ آن اضافه می‌کنیم. این بخشی از اطلاعاتی است که در پاسخ به سوال چرتکه چیست، به شما ارائه شد. در آموزش چرتکه بیشتر به این موارد پرداخته شده است. آموزشگاه صداقت یکی از برترین آموزشگاه هایی است که در زمینه چرتکه فارسی فعالیت می کند. ارائه مدارک و مجوزات معتبر از شاخصه این آموزشگاه است. آموزش های دیگری همچون آموزش رباتیک، آموزش حسابداری و …. نیز در این مجتمع آموزشی برگزار می شود. شما عزیزان می توایند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان همراهی نمایید. سئو در اصفهان

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چرتکه فارسی چیست؟

یک وسیله محاسباتی که در کشور های آسیایی طرفداران بسیار زیادی را دارد و برای محاسبه چهار عمل اصلی ریاضی استفاده می شود.

چرا باید به یادگیری چرتکه بپردازیم؟

استفاده از این ابزار محاسباتی کمک فراوانی به سریع تر شدن فرایند و عملکرد ذهنی انسان می کند و فرد میتواند با دقتی بالا، محاسبات سنگین ریاضی را به راحتی انجام دهد.

چرا دوره آموزشی چرتکه آموزشگاه صداقت؟

آموزشگاه صداقت یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های آموزشی چرتکه و ارسال نفرات منتخب به مسابقات کشوری و استانی در ایران می باشد.

آیا این ابزار محاسباتی بر روی عملکرد کودکان تاثیر دارد؟

یکی از موثر ترین ابزار های برای افزایش قدرت و عملکرد کودکان در انجام محساباتی همچون ریاضی، و قوی شدن ماهیچه های ذهنی آنها چرتکه می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]