آموزش مای مت

آموزش مای مت

آموزش مای مت به معنا آموزش ریاضی با روش‌های خلاقانه و دوستانه است. در این روش محیطی را برای مخاطب ایجاد می‌کنند تا مفاهیم ریاضی برای کودکان سه تا هشت سال از طریق بازی، شعر، داستان، فعالیت، نمایش و… مشخص شود. این نوع آموزش توسط رشد شناختی کودک طراحی و می‌تواند برای هر کودکی متفاوت باشد.

مزیت این روش یادگیری نسبت به روش‌های دیگر

این روش به صورت پایه، ریاضی و مفاهیم ابتدایی را به کودک یاد می‌دهد. کودک می‌تواند پس از اینکه مفاهیم را به صورت ابتدایی یاد گرفت، وارد محیط‌های آموزش رسمی شود. مهم‌ترین مزیت این روش راحتی و آرامش کودک در محیط است که از طریق این روش آموزش، می‌تواند ریاضی را به خوبی یاد بگیرد.
این روش هیچ‌ اضطراب و دلهره‌ای را برای کودکان به وجود نمی‌آورد و با توجه به خصوصیات اخلاقی هر کودک، آموزش های لازم به او داده می‌شوند و مطالب قبلی را به طور کامل پوشش می‌دهند؛ به همین دلیل مطالب قدیمی فراموش نمی‌شوند و کودک به خوبی می‌تواند علاوه بر آموزش‌های قبلی، به یادگیری مطالب جدید نیز بپردازد.
در این روش با استفاده از بازی‌هایی که کودکان علاقه دارند، ریاضی را به آنها آموزش می دهند و با این روش، کودک از یادگیری خسته نخواهد شد و از آن نیز لذت می‌برد. کودکان با استفاده از این روش می‌توانند با سرعت بیشتری مطالب را یاد بگیرند؛ حتی برای ایجاد تنوع در یادگیری، برای هر مطلب جداگانه یک نوع بازی و سرگرمی خاص برای کودک درنظرگرفته شده است.

چه کودکانی برای آموزش مای مت مناسب هستند؟

بیشتر این روش‌ها برای کودکان باهوشی که از ابتدا به ریاضی علاقه دارند مناسب هستند؛ برای مثال شما در زمان سه سالگی کودک خود متوجه استعداد او در ریاضی می شوید و می‌توانید شاهد این باشید که کودک شما به جمع و تفریقات ریاضی و اعداد علاقه نشان می‌دهد. در این زمان است که باید کودک خود را برای یادگیری به محیط‌هایی بفرستید که از این نوع روش‌ها برای آموزش به کودکان استفاده می‌کنند.
یادگیری ریاضی کار دشواری است، اما با استفاده از این روش، دشواری‌های آن به حداقل می‌رسد و کودکان باهوش به راحتی می‌توانند آموزش‌های لازم را ببینند. البته به دلیل اینکه در این روش آموزش‌های ریاضی با استفاده از بازی انجام می‌شوند، می‌تواند برای کودکانی که علاقه‌ای به ریاضی ندارند نیز جذاب باشد و آنها را به سمت یادگیری این درس سوق دهد.

دوره آموزش مای مت چه مدت است؟

دوره مای مت در طول سه دوره آموزشی برگزار می‌شود. دوره اول دوره مقدماتی با کیف قرمز است؛ دوره دوم دوره پیشرفته با کیف آبی و دوره سوم دوره تکمیلی با کیف سبز نام دارد. هر دوره شامل سه ترم و هر ترم شامل ۱۸ جلسه یک ساعته است.

مربیان آموزش مای مت چه شرایطی دارند؟

تمامی مربیان مای مت دارای سابقه کاری مفید در زمینه‌های یادگیری هستند و تحصیلات آنها نیز در ارتباط با حوزه ریاضی است. در ابتدا مربیان مای مت در دوره‌های آموزشی فنی حرفه‌ای شرکت می‌کنند و پس از آن که امتیازات لازم را کسب کردند، به جمع مربیان مای مت می‌پیوندند.

آیا در این دوره از کودکان آزمونی گرفته می‌شود؟

از آنجایی که این دوره آموزشی باید بدون اضطراب و دلهره باشد و وجود امتحان ممکن است احساس اضطراب را در کودکان به وجود آورد، هیچ‌گونه آزمونی از آنها گرفته نمی‌شود. مربیان مای مت با دقت و به طور غیرملموس، یادگیری کودک را زیر نظر می‌گیرند تا به صحت یادگیری او پی ببرند.
مربیان مای مت در این سه دوره آموزشی هیچ امتحانی برای کودکان در نظر نمی‌گیرند و تنها از طریق سوال و جواب‌هایی که در طی یادگیری انجام می‌شوند، به این موضوع پی می‌برند که یادگیری کودک تا حدی پیشرفت داشته است و در چه بخش‌هایی مشکل دارد.

سخن پایانی

اگر در کودکان خود استعداد کمی از ریاضی مشاهده کردید یا با برخی از سوالات از او توانستید به این موضوع پی ببرید که حتی کمترین استعدادی را در زمینه یادگیری ریاضی دارد، می‌توانید او را به کلاس‌های مای مت بفرستید.
این کلاس‌ها برای پیشرفت کودکان و باز شدن ذهن آنها بسیار مناسب است و باعث می‌شود که بتوانند پس از گذراندن دوره‌های مای مت، فرد موفقی در دوران تحصیلی خود باشند و ریاضی را به راحتی فرا گیرند. آموزش از طریق بازی و خلاقیت یکی از بهترین نوع آموزشی است که در کشور وجود دارد و می‌تواند مطالب را ملکه ذهن کودک بکند. برای یادگیری بهتر کودکان از انواع آموزش استفاده می‌شود که یکی از این روش‌ها، روش مای مت است که با پیشرفت و رشد بسیاری همراه است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ثبت نام در مسابقات
برای ثبت نام در مسابقات بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید .
ثبت نام